آموزش لایت روم(Lightroom) در اصفهان

What-is-Adobe-Lightroom

زمان برگزاری : بهار 99
سطح دوره : مقدماتی تا پیشرفته
مدرس : مهندس عاشوری , مهندس گلکار
تعداد ساعات آموزش : 15 ساعت
نوع دوره: خصوصی

توضیحات بیشتر :

امروز، صنعت عکاسی از جایگاه ویژه ای برخوردار است بخصوص عکاسی برای روزنامه نگاری یا عکاسی مدلینگ و ….، به همین دلیل انتخاب نرم افزاری مناسب برای ادیت و ویرایش عکس ها و شرکت در کلاس های آموزش لایت روم در اصفهان به اندازه داشتن یک دوربین مناسب و لنزهای تخصصی برای پیشی گرفتن از رقبای خود در صنعت عکاسی بسیارمهم است .ادب، یک شرکت توسعه نرم افزاراست که به دلیل ابزار قدرتمند گرافیکی فتوشبپ شناخته شده است. امروزه فتوشاپ به طور گسترده توسط عکاسان استفاده می شود (از این رو اصطلاح “به فتوشاپ” تقریباً برای هر نوع ویرایش تصویر اعمال می شود) ، اما برای عکاسان صرفاً در نظر گرفته نشده است واز جذابیت و کارایی بسیار گسترده تری برخوردار است. برای عکاسان ، ادوبی نرم افزار کمی متفاوت با نام Adobe Photoshop Lightroom را توسعه داده است. همانطور که از نام آن پیداست ،می توان آن را جزئی از خانواده فتوشاپ دانست ، اما لایت روم بسیار متفاوت فتوشاپ است.

 

Adobe Camera Raw

ادوبی لایت روم چیست؟

لایت روم

 

به عبارت ساده ، لایت روم یک برنامه پردازش تصویر خام است که ترکیبی از “تصویر خام” Adobe Camera Raw ، با تمام ابزارهای سازمانی Adobe Bridge و موارد دیگر است!همچنین ، نسخه های جدید لایت روم بسیاری از ابزارهای تصحیح رنگ و تنظیم تونال (و همچنین برس های محلی و ابزارهای روتوش) را ارائه می دهد که قبلاً فقط در فتوشاپ موجود بودند.به عبارت دیگر ،لایت روم سه برنامه را باهم ترکیب می کند! تصحیح رنگ و سبک بندی اولیه هنری ، و سپس ابزارهای ویرایش روتوش پیشرفته.با این حال ، قبل از اینکه عمیق تر به آنچه لایت روم انجام می دهد ، بپردازیم ، باید توضیح دهیم که دوربین خام چیست.

Adobe Camera Rawچیست ؟

Adobe Camera Raw

 

شاید برایتان سوال شود که  Adobe Camera Rawچیست ؟ وچرا از آن برای پردازش تصویر خام در لایت روم و فتوشاپ استفاده می شود؟ دوربین خام(Camera Raw) یا ACRام است که ادوبی از آن برای خواندن داده های خام تصویر استفاده می کند ، و نه تنها آن را ویرایش می کند بلکه آن را به یک پرونده JPG یا TIF تبدیل می کند.لایت روم  و فتوشاپ همگی از دوربین خام استفاده می کنند.می توانید هارد دیسک خود را مستقیماً در Bridge مرور کنید ، یا تصاویر خام تنها را مستقیماً در فتوشاپ باز کنید ، یا می توانید از لایت روم برای مدیریت کل کار خود از ابتدا تا انتها استفاده کنید ، و یک بایگانی کامل از همه را در یک مکان مدیریت کنید.

لایت روم چه کاری انجام می دهد؟

لایت روم چه کاری انجام می دهد؟

 

لایت روم  به شما کمک می کند نه تنها عکس های خود را ویرایش کنید ، بلکه آنها را سالانه یا حتی هرروز سازماندهی کنید ، برخلاف Adobe Bridge که به شما امکان مرور آزادانه درایوتان و دسترسی نسبتاً سریع به هر عکس را می دهد ، در لایت روم باید قبل از مشاهده و ویرایش آنها ، عکس های خود را وارد کنید.پس از وارد کردن عکسهای خود به لایت روم ، یک کاتالوگ خواهید داشت که پیش نمایش همه تصاویر و همچنین هر تنظیم را که در هر تصویر انجام می دهید ، ذخیره می کند.اگر می خواهید از کلیه کارهای سختی که در مدت یک ماه برای عکس های خود انجام داده اید ، نسخه پشتیبان تهیه کنید ، شاید فقط باید از پرونده( LRCAT) خود نسخه پشتیبان تهیه کنید ،این مهمترین مزیت لایت روم است. شما ممکن است فقط هنگام بارگیری آنها از تصاویر خام واقعی خود نسخه پشتیبان تهیه کنید،پس از آن ، تمام ویرایش هایی که انجام می دهید در Catalog ذخیره می شوند.

پس به طور خلاصه میتوان گفت لایت روم بسیار بیشتراز ویرایشگر عکس یا نرم افزار ویرایش تصویر است. لایت روم به شما کمک می کند تا تصاویر خود را وارد کنید ، سازماندهی ، مدیریت و پیدا کنید. به نوبه خود ،لایت روم مدیریت عکس و ویرایش عکس است ، که در یک ابزار واحد ترکیب شده است ولازم نیست نگران دکمه مزاحم “ذخیره به عنوان” باشید. در واقع ، لایت روم به هیچ وجه دکمه “ذخیره” ندارد. همه ویرایش ها به طور خودکار در کاتالوگ لایت روم شما ، که بعنوان پایگاه داده ویرایش ها و تاریخ شما عمل می کند ، نگهداری می شوند.

اگر شما نیز به ادیت عکس و عکاسی علاقه مند هستید و کار عکاسی را به صورت حرفه ای یا آماتور انجام می دهید میتوانید با شرکت در کلاس های آموزش لایت روم وفتوشاپ در اصفهان با ما حرفه ای تر عمل کنید.

 

نتیجه اعتماد به پدیده


  • تولید شده در : دپارتمان تولید محتوا پدیده
  • امتیاز :
    1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (1 امتیازها, میانگین: 5٫00 از 5)
    Loading...
  • دیدگاه ها