warniing
تاریخ انتشار :     دی ۸, ۱۳۹۸

کاربران ممکن است هنگام مراجعه به صفحات یک وب سایت که ساختار url آنها دچار تغییر و یا حذف شده است ، با تغییر مسیری مواجه بشوند که این تغییر مسیر، فرایندی برای انتقال یک URL به URL دیگر است و کاربر به جای دریافت پیام (خطای دریافت نشدن صفحه) ، به صفحه ای هدایت می شود که آنچه را که می خواهد بیابد،که به این تغییر مسیر ریدایرکت تکنیکی گفته میشود.

اگر درانتخاب نوع ریدایرکت اشتباه کنید ممکن است روی سئو شما تاثیر منفی بگذارد از این رو در انتخاب آن باید دقت داشته باشید که ما در این مقاله یه معرفی انواع ریدایرکت در طراحی سایت میپردازیم.

انواع ریدایرکت در طراحی سایت

۱.ریدایرکت دائمی ۳۰۱

تغییر مسیر ۳۰۱ یک تغییر مسیر دائمی است که رایج ترین و قدرتمندترین ریدایرکت می باشد ودر مواقعی که بطور دائمی می خواهید یک صفحه را حذف یا منتقل کنید و یا زمانی که در ساختار پیوند یکتا صفحات سایت تغییری ایجاد کنید، باید از آن استفاده کنید ، این نوع تغییر مسیر هم در سمت مرورگر و هم در سمت سرور صورت می گیرد وبرای سئو نیز بسیار مفید است.

۲.ریدایرکت ۳۰۲

۳۰۲ تغییر مسیر موقت  است و به موتور های جستجو می گوید محتوایی که به دنبال آن هستید وجود دارد اما موقتا در جای دیگری ذخیره شده است و هنگامی استفاده می شود که شما میخواهید به طور موقت صفحه را منتقل کنید ، اما قصد دارید آن را دوباره به URL قدیمی برگردانید ، مانند زمانی که مشغول نگهداری وب سایت هستید.

۳.ریدایرکت موقت ۳۰۷

ریدایرکت ۳۰۷ با ظهور HTTP 1.1 به عنوان ریدایرکت موقت و معتبر تر جایگزین ریدایرکت ۳۰۲ شد به طوری که ریدایرکت ۳۰۷ به موتور های جستجو می گوید صفحه درخواست شده به طور موقت به آدرس دیگری منتقل شده است اما پس از مدتی بازمیگردد ، پس بهتر است در مواردی از۳۰۷ استفاده کنید که واقعاً فقط محتوا به طور موقت (مانند نگهداری) منتقل می شود و سرور شما نیز از HTTP نسخه ۱.۱ پشتیبانی می کند. چون نمی توان از سازگار بودن موتورهای جستجو با صفحه جدید مطمئن شد، بنابر این برای ریدایرکت های موقت همچنان ریدایرکت ۳۰۲ مناسب تر است.

مهمترین مبحث در طراحی سایت بحث سئو سایت و رتبه بندی آن میباشد و دلیل استفاده کارشناسان و مهندسان سئو و بهینه سازی از ریدایرکت ۳۰۱ به سه دسته تقسیم میشود:

۱-کنترل و یکی کردن کنوانسیون های سایت با یک url برای اعتبار و ارزش دادن به سایت و البته دامین.

۲-جهت عوض کردن اسم تجاری و url وب سایت

۳-جهت هدایت ترافیک سایت از یک صفحه به دیگر صفحات

مجموعه پدیده با داشتن نمونه کارهای حرفه ای در زمینه طراحی سایت اصفهان و بالغ بر ۱۰۰۰ ساعت آموزش های تخصصی در زمینه برنامه نویسی آمادگی خود را جهت همکاری با شما عزیزان اعلام می دارد.

  • امتیاز :
    1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • نظرات