video-marketing
تاریخ انتشار :     27 تیر 1398

جایگاه ویدیو مارکتینگ در عصر حاضر کجاست؟

ویدیو مارکتینگ و ساخت کلیپ تبلیغاتی امروزه جایگاه ویژه ای را در میان کسب و کارها و بیزینس ها پیدا کرده است که علت آن استقبال مردم از این نوع تبلیغات بوده است. بخاطر ارتباط بصری و سمعی که مشاهده ویدیو با مخاطبین پیدا می کند تاثیرگذاری بیشتری دارد.

برای اولین بار شرکتی به اسم Bulova برای تبلیغات خود از فیلم استفاده کرد و هزینه ی پخشی حدود 4 دلار برای آن پرداخت کرد. در سال 2005 با ساخت شبکه اجتماعی یوتیوب, میزان محبوبیت و مشهور شدن فیلم ها و ویدیوها چندین برابر شد.

شرکت بزرگ نایک اولین شرکت معروفی بود که از شبکه اجتماعی یوتوب برای نمایش فیلم های تبلیغاتی استفاده کرد.

در کشور ایران نیز سرویس‌های اشتراک گذاری مانند آپارات, بیشتر از سایر سرویس‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد که تاریخ ایجاد آن به سال 1389 برمی‌گردد.

تاثیر تبلیغاتی ویدیویی در اپلیکیشن های موبایل

تمرکز افراد زمانی که یک فیلم را در موبایل خود می بینند خیلی بیشتر از زمانی خواهد بود که آن فیلم را در رسانه های جمعی می بینند. تبلیغات ویدیویی تاثیر بیشتری در میان رسانه ها برای کاربران به وجود می آورد. بررسی ها نشان داده است که 66% مشتریان به تبلیغات ویدیویی تمایل دارند که زمان آن کمتر از 60 ثانیه باشد. استفاده از فنون داستان گویی و تحت تاثیر قرار دادن احساسات مخاطب، بهترین شیوه برای ساخت فیلم تان خواهد بود.

هم‌چنین مخاطبین شما پس از مشاهده کلیپ تبلیغاتی شما, 70% بیشتر از روش های دیگر, تبلیغات شما را به یاد می آورند. بنابراین استفاده از ویدیو می‌تواند حتی تاثیرگذارتر از مشاهده متن یا شنیدن صدا باشد.

چرا از تبلیغات ویدیویی استفاده کنیم؟

تحقیقات نشان می دهد که 43 درصد افراد تمایل به مشاهده تبلیغات ویدیویی دارند. همچنین 80 درصد ازکاربران اینترنتی, تبلیغات ویدیویی را در خرید کردن نهایی خود موثر می دانند.

علاوه بر آن, محتوای ویدیویی تا 30 روز پس از منتشر شدن آن در ذهن مخاطب ماندگاری خواهد داشت. هم‌چنین نرخ کلیک سایت را افزایش می‌دهد و کاربران را برای مدت زمان زیادی داخل وبسایت شما نگه می‌دارد که این مساله روی سئوی سایت شما موثر خواهد بود. همچنین کسب و کارهایی که از تبلیغات ویدیویی استفاده می کنند 49 درصد رشد درآمدی خواهند داشتند.

 

پیشنهاد ما به شما عزیزان, شرکت در دوره های آموزش موشن گرافیک پدیده تجارت بوده تا پس از آموزش این دوره بتوانید تمامی کلیپ های تبلیغاتی شرکت و یا سازمانتان را خودتان بسازید و مدیریت کنید.

  • امتیاز :
    1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (1 امتیازها, میانگین: 5٫00 از 5)
    Loading...
  • نظرات