post

در این قسمت از سری مقالات “تجارت الکترونیک در ایران” به بحث سیستم های خرید پستی نگاهی می اندازیم.

سیستم خرید پستی چیست ؟!

فرض کنید وارد سایتی شده اید که محصولی را برای فروش دارد. محصولی را در آن سایت دیده اید که نظر شما را برای خرید جلب کرده است، ولی مشکل اینجاست که شما مالک اصلی سایت را نمی شناسید و به طبع آن نمیتوانید به شخصی که نمیشناسید اعتماد زیادی کنید. پس قطعا نمی توانید قبل از رسیدن محصول به درب منزل و مشاهده ی آن محصول وجهی را به فروشنده بدهید!

 

اینجاست که خرید پستی مشکل را تا حدوده زیادی حل میکند. خریدار ابتدا درخواست ارسال محصول را میدهید و اطلاعات کامل خود از قبیل آدرس، شماره تماس و… را برای فروشنده ارسال میکنید. فروشنده با شما تماس خواهد گرفت و از خرید شما اطمینان کسب میکند. سپس محصول را از طریق یکی از سیستم های خرید پستی و آن شرکت هم از طریق اداره پست جمهوری اسلامی ایران در اختیار خریدار قرار میدهد. خریدار با تحویل بسته و اطمینان از سالم بودن آن، مبلغ مورد نظر را به مامور پست تحویل می دهد. شرکت پست هم مبلغ را به حساب سیستم خرید پستی و آن سیستم هم مبلغ را به حساب فروشنده واریز میکند.

مزایای این روش چیست ؟!

اصلی ترین مزیت این روش، در واقع پر کردن یکی از خلاهای خرید اینترنتی است. خلا اصلی خرید اینترنتی و در واقع چیزی که بسیاری از مردم را از خرید اینترنتی دور میکند این است که در این نوع خرید، خریدار جنس مورد نظر خود را در هنگام خرید در دست خود نمیبیند و احتمال های بسیار زیادی در ذهن خود میسازد. برای مثال: ” نکند جنسی که میخوام بخرم به دست من نرسد! ” یا ” نکند جنس مورد نظر آن چیزی که من میخواهم نباشد و فروشنده دروغ بگوید ؟! ” و…

 

سیستم های خرید پستی این خلا را پر میکند و مشتری بعد از مشاهده جنس در دستان خود پول را پرداخت میکند.

این روش برای فروشنده ها، فروش اینترنتی را ممکن است حتی تا ده ها برابر افزایش دهد، این در حالی است که هزینه هایی که جهت افزایش اعتبار در اینترنت می شود را نیز بسیار کم تر میکند. زیرا نیازی به جلب اعتماد خریدار برای رساندن سالم محصول به دستش نیست.

 

اگر شما هم صاحب کسب و کار اینترنتی هستید، یا حتی اگر هیچ آشنایی با وب سایت و نحوه ی کار با سایت ندارید هم میتوانید از همین الان تجارت الکترونیکی خود را با این روش آغاز کرده و به این ترتیب کسب و کار خود را رونقی تازه ببخشید.

 

پدیده تجارت جاویدان یکی از شرکت هایی است که در اصفهان و سایر نقاط ایران، سیستم خرید پستی از طریق درگاه اینترنتی راه اندازی میکند! برای اطلاعات بیشتر همین الان از طریق فرم تماس یا با شماره تلفن های شرکت(پایین صفحه) با ما تماس بگیرید!

 

03136644781

09131075561

 

  • امتیاز :
    1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
    Loading...
  • نظرات

    دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.