مزایای برنامه نویسی با php زبان پی اچ پی یک زبان اسکریپتی سمت سرور است که در اصل برای طراحی سایت به کار می رود اما گاهی به عنوان زبان برنامه نویسی برای اهداف عمومی مورد استفاده قرار می گیرد. این زبان در سال 1994 توسط Rasmus Lerdorf از دانشگاه واترلو کانادا به وجود آمد و هم اکنون رفرنس پیاده سازی
تاریخ انتشار :     19 تیر 1398

مزایای برنامه نویسی با php

زبان پی اچ پی یک زبان اسکریپتی سمت سرور است که در اصل برای طراحی سایت به کار می رود اما گاهی به عنوان زبان برنامه نویسی برای اهداف عمومی مورد استفاده قرار می گیرد. این زبان در سال 1994 توسط Rasmus Lerdorf از دانشگاه واترلو کانادا به وجود آمد و هم اکنون رفرنس پیاده سازی آن توسط The PHP Development Team ایجاد می شود. PHP ابتدا Personal Home Page یا صفحه خانگی شخصی نام گرفت. و امروز به آن PHP: Hypertext Preprocessor گفته می شود.
یکی از موارد جالب در رابطه با PHP نصب و استفاده از آن بر روی 244 میلیون وب سایت است. طبق آمار بعضی از وب سایت های معتبر 91.4% وب ها از انواع ورژن های PHP استفاده می کنند که این موضوع بیانگر محبوبیت و پرکاربرد بودن زبان برنامه نویسی PHP است. PHP به طور گسترده برای ساخت وب سایت ها مورد استفاده ی عموم قرار می گیرد.
1-سادگی
زبان PHP یک زبان برنامه نویسی بسیار ساده است و همانند نوشتن یک مقاله انگلیسی است با یکسری شرایط لازم به اسم کد نویسی. به علت سادگی و راحتی این برنامه بعضی از برنامه نویسان با این نوع زبان موافق نیستند و معتقدند کار را بیش از حد برای توسعه دهندگان راحت کرده است. اما برای افراد مبتدی و کسانی که نمی خواهند درگیری پیچیدگی های این دنیای بی انتها شوند انتخاب این زبان، انتخاب هوشمندانه ای خواهد بود.

2-PHP یک زبان رایگان است.
PHP یک زبان متن باز است و بسیار مطمین است از جهت قانونی و کارهای اشتراکی در جهت ساختن وب سایت های معتبر و پرکاربرد. علاوه بر آن، این نوع از زبان برنامه نویسی موانعی که در برابر توسعه دهندگان وب قرار گرفته است را برداشته و با سادگی که با خود دارد، کار را برای آن ها راحت کرده است.

3-افزونه ها
PHP یک زبان مقیاس پذیر است برای توسعه دادن وب سایت ها. به علت متن باز بودن آن، توسعه دهندگان آنلاین مدام مشغول برطرف کردن مشکلات پیش رو به جهت پاسخ به الزامات در حال ظهور کسب و کار هستند. این ویژگی باعث می شود به توسعه دهندگان قابلیت اضافه کردن خدمات جدید را بدهد.

4-زبان پی اچ پی توسط یک جامعه ی مجازی پشتیبانی می شود.
متن باز بودن این زبان و دسترسی تمامی توسعه دهندگان باعث تشکیل این جامعه ی مجازی شده است. از طرفی بخاطره محبوبیت زیادی که این زبان دارد، افراد متعددی برای پشتیبانی از آن در رقابت هستند.

5- PHP قدرتمند و انعطاف پذیر است.
برای نمونه می توان فیسبوک را مثال زد که یکی از قدرتمند ترین پلتفرم هایی است که با زبان پی اچ پی اجرا شده است. فیسبوک یک زبان مشتق شده از پی اچ پی است به نام هک که برای رفع نیاز های مدیریتی غول پیکرها ساخته شده است. این سطح از انعطاف پذیری قابلیت مقیاس پذیری سایت را نشان می دهد.

با توجه به فراوانی مزایای استفاده از این زبان برنامه نویسی، بسیاری از تجارت آنلاین معروف مانند فیسبوک، یاهو، ویکیپدیا، فلیکر و غیره از این زبان برنامه نویسی استفاده می کنند. شرکت پدیده ی تجارت با داشتن مدرسان و افرادی برگزیده، در جهت رشد و توسعه وب سایت ها افتخار میزبانی از شما عزیزان را دارد.

  • امتیاز :
    1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (هنوز امتیازی ثبت نشده)
    Loading...
  • نظرات