چگونه یک بازی آنلاین بسازیم ؟
تاریخ انتشار :     دی ۲۳, ۱۳۹۹

از طرفدارن بازی های آنلاین هستید؟ ایده خوبی در مورد ساخت یک بازی دارید ، اما نمی دانید از کجا شروع کنید؟ از بازی های موجود خسته شده اید و می خواهید بازی های خود را بسازید ، اما نمی دانید از کجا شروع کنید؟ دوست دارید بدانید چگونه یک بازی آنلاین بسازید ؟
در این راهنما ، شما را با اصول اصلی ساخت بازی های آنلاین آشنا می کنم. ما از تیم طراحی بازی آنلاین پدیده  به عنوان یک شرکت بازی سازی در اصفهان به شما مراحل کلی را نشان می دهیم که باید در هنگام چگونگی ساخت بازی خود انجام دهید و شما را با زبان های برنامه نویسی مختلفی که برای ساخت بازی ها در سیستم عامل های مختلف استفاده می شود آشنا می کنیم.

 

توسعه بازی در مقابل طراحی بازی

 

Game development vs game design

 

قبل از رفتن به مراحل اصلی که برای ساخت اولین بازی خود از ابتدا باید دنبال کنید ، مهم است که تفاوت بین ساخت بازی ویدیویی و طراحی بازی را در نظر بگیرید. توجه داشته باشید که اگر می خواهید یاد بگیرید چگونه یک بازی را به تنهایی بسازید ، به هر دو نیاز خواهید داشت.
به بیان ساده تر ، طراحی بازی ویدیویی به طراحی هنری واقعی یک بازی ویدیویی اشاره دارد. طراحان بازی وقت خود را صرف ایده پردازی جنبه های جدید بازی های خود می کنند.آنها کارهایی را که یک بازی باید شامل شود ، نحوه واکنش بازی در شرایط خاص و دقیقاً آنچه برای ایجاد هرچه بهتر بازی نیاز دارد ، بررسی می کنند.
از طرف دیگر ، توسعه دهندگان بازی – یا برنامه نویسان بازی – افرادی هستند که بهتر می دانند چگونه با نوشتن کد ، یک بازی ویدیویی بسازند تا بازی آنچه را که قرار است انجام دهد.

 

مراحل ساخت یک بازی انلاین

 

Steps to building an online game

 

مرحله اول : ایده سازی

شما از قبل ایده ای در ذهن خود دارید. اکنون ، شما باید آن را قلم بزنید . برای این کار می توانید یادداشت های چرکین یا پاراگراف ها و نمودارهای منظمی بنویسید و ترسیم کنید .هر چیزی که به شما کمک کند اطلاعات را روی کاغذ بیاورید. هنگامی که یادداشت برداری را شروع می کنید ، ایده های بیشتری در ذهن و صدای شما شکل می گیرد – شما اولین طرح پیش نویس خود را دریافت می کنید .

در اینجا چند نکته وجود دارد که می توانید بنویسید:

هدف بازی چیست؟
چرا ایده بازی شما عالی / منحصر به فرد است؟
آیا این یک بازی است یا چند نفره؟ بازیکن (ها) چه کاری انجام می دهند؟
داستان اصلی چیست؟ چه احساساتی دارد؟
چه جلوه های صوتی / گرافیکی / تصویری گنجانده شده است؟ این می تواند بر اساس ژانر بازی یا میکس و تطبیق باشد!
چه نوع مخاطبی را هدف قرار می دهید – کاربران تلفن همراه ، کاربران دسک تاپ یا هر دو؟
همچنین ممکن است مفید باشد که به این فکر کنید که شما یا دوستانتان چه نوع بازی هایی را دوست دارید بازی کنید ، یا اگر در حال بازی هستید فکر می کنید که برای بهتر کردن آن چیزی را تغییر دهید. لیستی از بازی ها و ژانرهای محبوب تهیه کنید. کمی تفکر خارج از چارچوب کار می کند .

مرحله دوم : موتور بازی

خوب ، حالا که ایده را پیدا کردیم ، آن را گسترش دادیم و پیش نویس خوبی داشتیم ، باید موتور بازی را انتخاب کنیم .برای بازی های دو بعدی کلاسیک ، می توانید گرافیک IDE را بکار ببرید ، اما برای بازی های پیچیده و تعاملی شما به یک موتور مناسب نیاز دارید که از فیلتر کردن و مدیریت منابع برای بهبود عملکرد کلی مراقبت کند. وجود دارد.

 

موتور بازی چیست؟

 

موتور بازی محیطی است که در آن می توانید ویژگی های مختلفی مانند مدیریت برخورد ، انیمیشن ها ، هوش مصنوعی و موارد دیگر را بدون نیاز به کدگذاری هرکدام اضافه کنید. توسعه دهندگان می توانند از این مولفه ها برای ایجاد چارچوب بازی خود استفاده مجدد کنند. موتورهای بازی به جای داشتن یک بسته جداگانه برای هر مولفه ، API های زیادی را در اختیار شما قرار می دهند که در آن می توانید اشیا graph گرافیکی ، جلوه های صوتی ، اشیا phys فیزیکی و موارد دیگر را در یک شی single بازی واحد داشته باشید.
چه یک برنامه نویس باشید و چه نباشید ، استفاده از موتور بازی باعث صرفه جویی در وقت و تلاش شما می شود. انجام هر کاری از ابتدا وسوسه انگیز است اما می تواند وقت زیادی را مصرف کند. Unity یکی از محبوب ترین موتورهای بازی است که توسط بسیاری از توسعه دهندگان مورد استفاده قرار می گیرد. برخی دیگر از موتورهای محبوب بازی Godot ، GameMaker و Unreal هستند.
اگر هنوز در مورد استفاده از موتور بازی متقاعد نشده اید و از دانش برنامه نویسی قبلی برخوردار هستید ، خوب شما را از ساخت موتور بازی خود منصرف نمی کنیم. برای ساخت موتور بازی خود می توانید از جاوا ، پایتون یا C ++ استفاده کنید. احتیاط – شما مجبور به مطالعه زیاد هستید و روزهایی را تحمل می کنید که هیچ کاری جواب نمی دهد! همچنین ساختن چیزی بهتر از موتورهای پیچیده بازی موجود بسیار دشوار است. با این حال ، اگر عاشق الگوریتم ها ، جبر خطی ، الگوهای طراحی ، OpenGL و موارد دیگر هستید ، می خواهید چیزی متعلق به خود داشته باشید و منتظر بمانید تا کارها را کنار هم بگذارید ، ارزش همه اینها را خواهد داشت.

اکنون که موتور بازی آماده است ، باید طراحی بازی خود را شروع کنیم.

بیشتر بخوانید : بهترین ابزار ساخت بازی های ویدئویی کدامند ؟

 

با چه زبانهایی می توانم یک بازی ویدیویی بسازم؟

 

با چه زبانهایی می توانم یک بازی ویدیویی بسازم؟

 

بازی های ساده تلفن همراه را می توان با استفاده از طیف گسترده ای از زبان های برنامه نویسی ایجاد کرد. اگر به یک زبان مسلط هستید ، احتمالاً دانش کافی برای یادگیری ساخت یک بازی ویدیویی برای دستگاه های تلفن همراه را دارید.
با این حال ، بازی های پیچیده تری که برای رایانه ها یا کنسول ها طراحی شده اند ، نیاز به درک بسیار عمیق تری از زبان های برنامه نویسی و نحوه استفاده از آنها برای توسعه بازی ها دارند. چند زبان که می توانید برای ساخت بازی خود استفاده کنید شامل موارد زیر است:
پایتون
جاوا
++ C

 

چه مهارت دیگری لازم است برای ساخت یک بازی انلاین یاد بگیرم؟

 

اگر در یادگیری نحوه رمزگذاری یک بازی جدی هستید ، باید بیش از یک زبان برنامه نویسی یاد بگیرید. شما باید بیاموزید که چگونه از انواع نرم افزارها ، چارچوب ها و کتابخانه های کد برای ساخت ساده ترین بازی ها نیز استفاده کنید.
نحوه ساخت بازی ویدیویی: کار با رایانه
در زیر فقط چند مورد از مهمترین مهارتها برای یادگیری شروع کار آورده شده است.
مثل همیشه به یاد داشته باشید که انواع مختلف بازی ها به مهارت و دانش متفاوتی نیاز دارند.

نحوه استفاده از انواع مختلف نرم افزار

همانطور که قبلاً اشاره کردم ، این نرم افزار عنصر اصلی نحوه ساخت یک بازی ویدیویی است. این امر به ویژه در صورت ایجاد یک بازی کنسولی بیشتر صدق می کند.

یکی از رایج ترین نرم افزارهایی که هنگام یادگیری نحوه کدگذاری یک بازی ویدیویی از آن استفاده خواهید کرد Unity است – یک موتور بازی کراس پلتفرم که اساس طیف گسترده ای از انواع مختلف بازی ها را تشکیل می دهد. در اینجا لیستی از نرم افزارهای بازی سازی آورده شده است تا انتخاب شما آسان تر شود .
اگر می خواهید در مورد استفاده از Unity برای ساخت اولین بازی خود بیشتر بیاموزید ، نگاهی به آموزش How To Make A Game In Unity بیاندازید.
متناوباً ، به وب سایت Unity بروید و نگاهی به اطراف بیندازید. درباره نوع بازی که می خواهید ایجاد کنید تحقیق کنید و یاد بگیرید که با توجه به یافته های خود با چه نوع نرم افزاری آشنا هستید.

برخی مهارت های طراحی

اگر قصد دارید یاد بگیرید که چگونه یک بازی ویدیویی را به تنهایی بسازید ، حداقل به برخی از مهارت های طراحی نیاز دارید. قرار دادن یک بازی ویدیویی در کنار هم چیزی بیشتر از رمزگذاری است – در واقع ، برنامه نویسی حتی تا زمانی که ایده بازی خود را طراحی و شروع به طراحی نکنید ، شروع نمی شود!
اگر مهارت طراحی ندارید ، می توانید از یک دوست بخواهید با شما شریک شود یا طراحی را که می توانید با او کار کنید استخدام کنید.
با این حال ، فراموش نکنید که می توانید هر چیزی را یاد بگیرید به شرطی که وقت و تلاش خود را صرف کنید. برخی از دوره های طراحی در edX ، Coursera یا Udacity را بررسی کنید.

 

خلاصه مطلب

 

طراحی بازی اندروید همیشه برای همه ی افراد با هر سنی و هرکجا که باشند جذاب است و همین امر سبب میشود بازی سازی و طراحی بازی آنلاین به یکی از پردرآمد ترین مشاغل تبدیل شود . اگر به دنبال کسب در امد از بازار های دیجیتال و دنیای جدید بازی سازی هستید و ایده ای نپخته در سر دارید ما در شرکت پدیده با سالها تجربه و نمونه کار در زمینه طراحی بازی اندروید در اصفهان میتوانیم با ارائه مشاوره و انتقال تجربیاتمان به شما, ایده شما را به یک ایده پول ساز و پخته تبدیل کرده و مجری ایده های شما باشیم و شما را در راستای موفقیت های روز افزون همراهی کنیم

در جلسه مشاوره تمامی نمونه کارهای بازی اندروید طراحی شده توسط شرکت پدیده را مشاهده کنید.

  • امتیاز :
    1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • نظرات