کسب و کار آنلاین
تاریخ انتشار :     21 تیر 1397

کسب و کار آنلاین ، نام بسیار آشنا و پرتکراری برای بسیاری از مردم خواهد بود. در بیان کلی، کسب و کارهای آنلاین، نقش بسیار مهمی در شکوفا شدن استعداد های جدید و همچنین اشتفال زدایی داشته اند.

به گفته ی بسیاری از کارآفرینان موفق و ثابت قدم، در آینده ای نه چندان دور تنها یک کسب و کار باقی خواهد ماند و بقیه کاملا منسوخ خواهند شد. منظور از کسب و کار باقی مانده همانطور که قاعدتا حدس آن را نیز زدید، کسب و کارهای آنلاین هستند.

محبوبیت و موفقیت کسب و کارهای آنلاین به حدی روند مثبتی طی کرده است که نظر بسیاری از مردم برای پیاده سازی یک کسب و کار آنلاین جدید را جلب کرده است. برای طراحی و پیاده سازی کسب و کارهای آنلاین، نکاتی هستند که رعایت کردن آن ها در روند موفقیت کسب و کار شما کمک خواهند کرد.

 

نکات مهم در مورد ایجاد یک کسب و کار آنلاین:

 

همانطور که در ابتدای مقاله نیز گفته شد، میزان بازدید و محبوبیت از کسب و کارهای آنلاین به حدی بالا رفته که همین نکته برای شما یک نقطه عطف بزرگ به شمار خواهد رفت. به این منظور که شما با استاندارد پیش گرفتن رمز و راز موفقیت در این زمینه قطعا به برند موفقی نیز بدل خواهید شد.

برای بهترین بودن، نکاتی هستند که در این مسیر پر کش و قوس، شما را به سمت موفقیت هدایت می کنند. در زیر به بررسی گام به گام آن ها می پردازیم:

 

شناخت هدف و بررسی همه جانبه آن:

 

مطمئننا در همه ی حرفه ها و کسب و کارها، شناختن هدف نکته ی بسیار مهمی به شمار می رود. کسب و کار آنلاین نیز از این قائده پیروی خواهد کرد. به این منظور که اولین و همچنین مهم ترین قدم شما در پیاده سازی یک کسب و کار آنلاین، مشخص کردن و شناخت هدف نهایی آن و همچنین بررسی همه جانبه آن است.

منظور از بررسی همه جانبه، تحلیل کردن امکانات و محتویات نهایی پروژه، زمان بندی آن، تصمیم جدی برای تبلیغات گسترده جهت دیده شدن و برند شدن آن و دیگر نکات مهمی که بستگی به نوع حرفه ی شما و کسب و کار آنلاین شما دارد.

 

 انتخاب مناسب برای عنوان دامنه:

 

انتخاب نام برای کسب و کار آنلاین، یکی از مهمترین کارهایی به شمار می رود که در ابتدای راه یک کسب و کار آنلاین، باید به درستی انجام شود. نامی که قرار است شما به عنوان دامنه سایت انتخاب کنید، باید بدون ابهام ، ساده و روان باشد و در ذهن مخاطب به آسانی جای بگیرد.

از دیگر نکاتی که باید در نظر بگیرید، این است که به دستاورد کسب و کارتان نگاه کنید. به عبارتی بهتر، در نظر بگیرید تصمیم دارید درآینده چه نوع محصولاتی را به سایت خود اضافه کنید. بسیاری از کسب و کارهای آنلاین به علت عدم توجه به این موضوع مهم بعد از سالها مجبور شده اند تغییر نام بدهند و یا با برند جدیدی محصولات و خدمات جدید خود را ارائه کنند.

پس به شما پیشنهاد میکنیم که در انتخاب نام بردبار باشید و نامی حرفه ای و متناسب برای کسب و کار آنلاین خود انتخاب کنید.

 

کسب و کار آنلاین

 

 Host خود را با دقت و به درستی انتخاب کنید!:

 

یکی دیگر از موارد مهم در این باره، انتخاب درست و مناسب هاست می باشد. انتخاب هاست برای یک سایتی که به تازگی آن را برای کسب و کار خود مهیا ساخته اید از نان شب نیز واجب تر است!

در این زمینه شکست هایی ایجاد شده است که با وجود داشتن برنامه ریزی دقیق، با نداشتن هاست مناسب از رسیدن به هدف نهایی منع شده و رویای برند سازی برای کسب و کار آنلاین خود را به دست فراموشی سپرده اند. پس باید در انتخاب هاست برای وبسایت خود، توجه ویژه ای داشته باشید.

در انتخاب هاست و شرکت ارائه دهنده دقت داشته باشید که به مواردی مانند سرعت سرور ، کشور میزبان ، بک ارتقاء گیری خودکار ، پشتیبانی و .. توجه ویژه ای کنید.

 

تبلیغات حساب شده و کلی برای موفقیت کسب و کار آنلاین:

 

پس از آن که هدف نهایی شما مشخص شد، دامنه و همچنین هاست برای آن نیز مهیا کردید، اکنون زمان آن رسیده که دیگران را با کسب و کار خود آشنا کنید. برای این کار شما نیازمند تبلیغات گسترده خواهید بود.

برای معرفی کسب و کار خود به دیگران شما حتما نیاز دارید که با استفاده از تبلیغات کلی و حساب شده، خودتان را قدم به قدم به موفقیت نزدیک کنید. یکی از رسانه های موفق در زمینه تجارت الکترونیک که کمک شایانی در این زمینه به شما خواهد کرد، فضای مجازی خواهد بود.

مثلا شما بستر ارتباطی اینستاگرام را در نظر بگیرید، یکی از محبوبترین و در عین حال پربازدیدترین شبکه های اجتماعی میان کاربران به شمار می رود. این یک نقطه عطف بزرگ  و یک سکوی پرش بلند برای شما و کسب و کار آنلاینتان به حساب می آید.

اگر شما قصد ایجاد یک کسب و کار آنلاین برای خود دارید، اگر نمی دانید باید از کجا شروع کنید، اگر برای این کار دو دل هستید، با مجموعه پدیده تجارت تماس بگیرید.

شرکت پدیده تجارت یکی از برندهای محبوب در زمینه طراحی سایت اختصاصی با ده سال سابقه کار در زمینه مباحث IT و تجارت الکترونیک، عضو اتحادیه و همچنین با کوله باری از تجربه و دانش با آغوش باز از عزیزان علاقه مند به این مبحث استقبال خواهد کرد.

 

*آینده از آن کسب و کارهای آنلاین است*

تولید شده در بخش تولید محتوا پدیده تجارت

 

 

 

  • امتیاز :
    1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (2 رای, میانگین : 3٫00)
    Loading...
  • نظرات