شکست
تاریخ انتشار :     13 مرداد 1397

نداشتن تجربه و دانش کافی در هر زمینه ای می تواند تنها شکست را برای شما به ارمغان آورد. این قائده در مورد کسب و کارهای آنلاین نیز صدق میکند. به این منظور که شکست در کسب و کارهای آنلاین می تواند به راحتی برای شما پدید آید اگر شما نکات مهمی را در این زمینه رعایت نکنید.

شاید از مهم ترین پیش نیازهای موفقیت در کسب و کارهای آنلاین هدف برنامه ریزی شده از قبل باشد. این هدف باید خلاقانه، پرمغز و مرتبط با ماهیت کسب و کار شما باشد.

در ادامه مواردی که شما را به شکست در کسب و کار آنلاین نزدیک خواهد کرد اشاره میکنیم. این موارد بر اساس عوامل زیادی بوجود خواهند آمد که در اکثر مواقع عدم تجربه کافی در آن زمینه دلیل شکست آن خواهد بود.

 

دلایل شکست یک کسب و کار آنلاین چیست؟

 

 عدم داشتن هدف مشخص برای آینده ی کسب و کار خود :

 

چه بسیار مشتریانی که به شرکت مراجعه نموده و قصد راه اندازی کسب و کار آنلاین خود را دارند . وقتی پای صحبت این عزیزان می نشینیم متوجه می شویم متاسفانه تمام برنامه ریزی این بزرگواران از هدف خود صرفا به داشتن یک وب سایت ختم می شود !و هیچ برنامه مشخصی برای مرحله بعد از طراحی سایت خود ندارند…تا اینجا یعنی شکست کامل!

در نظر داشته باشید که مبحث کسب و کار آنلاین یک مبحث کاملا حرفه ای و پیچیده خواهد بود. در این مسیر پر پیچ و خم شما باید برنامه ریزی دقیق و بلند مرتبه ای برای آن کنار گذاشته باشید. در غیر اینطورت شما با یک شکست زود هنگام مواجه خواهید شد و تمام زحمات خود در این زمینه را پوچ و از دست رفته خواهید دانست.!

 

 عدم داشتن پشتوانه مالی(اسپانسر) :

 

خیلی از مراجعه کنندگان عزیزی که به شرکت آمده، تمام هزینه های خود را فقط در داشتن یک وب سایت می دانند و بعد از تحویل وب سایت در هزینه کردن برای مباحثی چون تبلیعات آنلاین، بازاریابی، هزینه های جاری وب سایت و.. به مشکل جدی بر میخورند. با وجود این همه رقیب قدرتمند و موفق در این زمینه و از نظر اسپانسر مالی تامین، که هر روز هم به تعداد آنها اضافه می شود، شما بگوئید: آیا میتوان بدون هزینه کردن و نداشتن اسپانسر و پستوانه مالی به موفقیت ایده آل رسید؟

البته که نه! برای پیشرفت روزافزون در این زمینه شما نیازمند پشتوانه مالی قدرتمندی خواهید بود. بسیاری از عزیزانی که دارای هدفی با برنامه و خلاقانه باشند اما در عین حال مشکل مالی داشته و امکان داشتن یک اسپانسر جدید نداشته باشند، اصلا نگران نباشند! چراکه به گفته ی یک کارآفرین موفق: “یک حرفه ی خوب هیچوقت روی زمین نمی ماند!”

شکست

 

عدم صبر و حوصله کافی :

 

یکی از ویژگی های بارز و مشخص افراد موفق در این است  که بردبار و صبور هستند و به گفته ی ما ایرانی ها “ره صد ساله را یک شبه نمی روند“! .یعنی می دانند برای موفقیت باید کارهای ساده وگاهی حوصله سربر را پی درپی انجام دهند.  شاید پیش خود فکر کنید که بعضی وقت ها صبرکردن هیچ توفیری برای ما نداشته و ما عملا همان جایی که بودیم باقی می مانیم! این حرف بستگی به سعی و تلاش شما نیز دارد.

به این منظور که اگر شما با تلاش و سعی شبانه روزی و همچنین داشتن بردباری در این زمینه، این راه پر پیچ و خم و پر مخاطره را با سرانجامی خوش به پایان می رسانید.

 

در این زمینه یکی از راه های مشکل گشا مشاوره تخصصی برای نیافتادن در تله شکست خواهد بود. شرکت پدیده تجارت با نزدیک به یک دهه سابقه کار در زمینه مباحث آی تی و تجارت الکترونیک و همچنین با کوله باری از تجربه و دانش کاری، با آغوش باز منتظر شما جهت مشاوره تخصصی خواهد بود. جهت تعیین وقت برای امر مشاوره، با ما تماس حاصل فرمائید.

 

*آینده از آن کسب و کارهای آنلاین است*

تولید شده در بخش تولید محتوا پدیده تجارت

 

 

 

  • امتیاز :
    1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (1 رای, میانگین : 5٫00)
    Loading...
  • نظرات